Mężczyzna żeni się, bo się zakochał. Kobieta zakochała się, bo chce wyjść za mąż. Henri Duvernois (1875-1937)

Nie żałujmy tego co stracone, żałujmy tego co możemy jeszcze stracić. Stanisław Wróblewski (1868-1938)

Istnieje potężny język - milczenie. Istnieje pojęcie "niemówienia", które nie jest wcale brakiem informacji. Jest aktem opozycji wobec świata. Negacja przez milczenie zewnętrzne nie jest nieobecnością. Jest alternatywą, czasem zaprzeczeniem. Jest monologiem z kimś. Niekiedy z Bogiem. A więc jest to milczenie znaczące. Zbigniew Trzaskowski (1933 - 1998)

Przy pszenicy musi być kąkol. Rysiński

Do państw wchodzi najpierw zniewieściałość, potem przesyt, potem pycha i wreszcie zguba. Pitagoras

Liberte, egalite, fraternite. Wolność, równość, braterstwo. - hasło Wielkiej Rewolucji Francuskiej, także umieszczone w konstytucji 1848r. , figuruje na francuskich budynkach publicznych

Mea culpa, mea maxima culpa - moja wina, moja bardzo wielka wina.

Rzecz prosta, że prawdziwa miłość jest czymś wyjątkowym, zdarza się mniej więcej dwa albo trzy razy na wiek. Poza tym jest próżność lub nuda. Albert Camus, Upadek

Ab intra - od wewnątrz.

Nemo enim patriam quia magna est amat, sed quia sua - ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.

Wojna jest zbyt poważną rzeczą, by powierzyć ją wojskowym. Georges Clemenceau


Komentarze
Polityka Prywatności