Jeżeli z dłoni Narodu wypadnie Ewangelia, nie uratują jego poziomu moralnego, społecznego i kulturalnego żadne manifesty czy programy polityczne. Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981)

Dzięki przyjacielowi życie jest mocniejsze, pełniejsze, jest w nim więcej piękna, i nieważne, czy jesteście blisko, czy daleko. Jeśli jesteście blisko, to wspaniale. A jeśli dzieli was odległość, to i tak często o nim myślisz: zastanawiasz się, co porabia, czytasz listy, piszesz - dzielisz się życiem i doświadczeniami, służysz, szanujesz, adorujesz i kochasz. Benson Arthur Christopher (1862-1925)

Lepiej czasem pozostawić rzeczy samym sobie. Paulo Coelho

Z jednego systemu nie wydobędziemy się długo: ze słonecznego. Stanisław Jerzy Lec

Bada się głębię rzucając w nią kamieniem. Stanisław Jerzy Lec

W Polsce zetknąłem się z piątym żywiołem: błotem. Napoleon I (Napoleon Buonaparte, 1769 - 1821)

Wszelkie stadne skupiska to azyl dla beztalenci, bez względu na to, czy są zwolennikami Sołowjowa, Kanta czy Marksa. Prawdy szukają tylko samotnicy, zrywają ze wszystkimi, którzy kochają ją niedostatecznie. Czy istnieje na świecie coś, co zasługiwałoby na wierność? Takich rzeczy jest bardzo mało. Ja uważam, że trzeba być wiernym nieśmiertelności, tej drugiej, silniejszej formie życia. Trzeba zachować wierność wobec nieśmiertelności, trzeba być wiernym Chrystusowi! Borys Pasternak

Ad vitam aeternam - na zawsze.

Ludzie chcą być oszczędni - za wszelką cenę. Iacocca Lee

Noli equi dentes inspicere donati - darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. św. Hieronim

Pośpiech bywa ojcem powierzchowności. Jastrun Mieczysław


Komentarze
Polityka Prywatności