Gdyby nie było kobiet całe pieniądze świata nie miałyby znaczenia. Onassis A

Próżny gniew bezsilnego. Liwiusz

Mówi się o egoizmie i despotyzmie starców, ale z drugiej strony rzadko miłość bywa tak bezinteresowna i uległa, jak właśnie u nich. Antoni Kępiński (1918-1972)

Niepozorny, ale wyborny. Przysłowie ludowe

Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy. Seneka

Bijcie brawo, przyjaciele, komedia skończona! (ostatnie słowa). Ludwik van Beethoven

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać. . . Andrzej Stasiuk

Ból nadmiernej miłości przewyższa czasem radość kochania. . . i można zapamiętać się w cierpieniu tak jak niektórzy zapamiętują się w szczęściu. A. Joseph Cronin

Hic haeret aqua - tu zatrzymała się woda (w tym cała trudność). (w tym cała trudność). (w tym cała trudność)

To cudowna rzecz widzieć, jak mąż i żona razem spostrzegają i czują, że zakochują się od nowa. To jest to, co nazywa się prawdziwym małżeństwem. Paul Tournier (1898 - 1986)

Nie mam prawa robić ani mówić czegokolwiek, co pomniejsza człowieka w jego własnych oczach. Liczy się nie to, co ja myślę o nim, lecz to, co on myśli o sobie samym. Uwłaczanie godności człowieka jest przestępstwem. Antoine de Saint-Exupery (1990 - 1944)


Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
WSB_przeglad_uczelni.jpg

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura UTH 21
miniatura
Polityka Prywatności