Ja rozumiem, że Polak może mieć tylko jedną ojczyznę, ale dlaczego to ma być Egipt? Antoni Słonimski - po przemówieniu Gomułki w 1967, w którym ten oskarżył Polaków żydowskiego pochodzenia o sympatyzowanie z Izraelem w wojnie izraelsko-arabskiej
Gdy jesteś jedyną kobietą w pokoju, jesteś warta milion dolarów. John Cray
Za każdym rogiem czyha kilka nowych kierunków. Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
Ignoti nulla cupido - nieznane nie nęci (nie pragnie się tego, o czego istnieniu nie ma się pojęcia). Owidiusz
Entuzjazm bez rozumu jest niebezpieczny i bezużyteczny. Novalis
Posiadasz mało - wygrasz. Posiadasz dużo - przepadniesz. Lao - Tzu
Żyd Żyda, ksiądz księdza o sto mil zwietrzy. Adalberg
In loco parentis - na miejscu rodziców (termin prawniczy oznaczający podjęcie odpowiedzialności i władzy rodzicielskiej). (termin prawniczy oznaczający podjęcie odpowiedzialności i władzy rodzicielskiej). (termin prawniczy oznaczający podjęcie odpowiedzialności i władzy rodzicielskiej)
Człowiek nie pragnie na ziemi wiele, chciałby tylko, aby to niewiele było dobre i nie dało na siebie zbyt długo czekać. Samuel Butler (1835-1902)
Lepiej jest być sługą lwa z dobrego domu niż dwustu szczurów z mojego gatunku. Wolter
Na babski upór nie ma lekarstwa. Przysłowie ludowe