Mężczyzna ambitny chce błyszczeć poprzez swe dzieła lub co najmniej w związku ze swymi dziełami. Kobieta szuka blasku, który mogłaby odbijać. Andre Maurois

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje. Fiodor Dostojewski

Pesymista to facet, który żyje z optymistką.

Człowiek święty jest równie jak Stwórca bogaty, bo Stwórca z nim podziela wszystkie swoje światy. Adam Mickiewicz

Prawda, że wielu mężczyzn nie znajduje w małżeństwie tego, czego pragnęli. Ale prawdą jest też, że nie rzadko spotyka ich los, na jaki zasłużyli. Charles Spencer Chaplin (1889-1977)

Rządzenie wymaga wiedzy.

Jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami, którzy różnymi drogami zdążają w trudzie na to samo spotkanie. Antoine de Saint-Exupery (1900-1944)

Jedynym usprawiedliwieniem dla człowieka, który stwarza coś bezużytecznego jest wielki podziw jego dzieła. Oscar Wilde "Przedmowa"

Większość naszych błędów jest bardziej wybaczalna niż środki, którymi staramy się je ukryć.

Pierwszego dni jesteś gościem, drugiego kłopotem, trzeciego zarazą- E. Rene de Laboulaye

Mówić trzeba prosto, a myśleć w sposób skomplikowany - nie na odwrót. Franz Josef Strauss


Komentarze
Polityka Prywatności