Cywilizacja na wszelkie możliwe sposoby kształtuje osobowości. Po to tylko, by je potem wszelkimi możliwymi sposobami zwalczać i pognębić. Natsume Soseki (1867-1916)

Nie stałem się wegetarianinem dla swojego zdrowia, ale dla zdrowia kur. Isaac B. Singer

Niejeden rekin sobie życzy, by dorodna szprotka wiodła go na smyczy. Przysłowie polskie

Znajdź czas na pracę - jest to cena sukcesu. Znajdź czas na zadumę - jest to źródłem siły. Znajdź czas na zabawę - jest to tajemnica wiecznej młodości. Znajdź czas na czytanie - jest to studnia wiedzy. Znajdź czas, aby być wesołym - jest to droga szczęścia. Znajdź czas, aby marzyć - jest to dotknięciem gwiazd. Znajdź czas, aby kochać i być kochanym - jest to przywilejem bogów. Znajdź czas, aby się rozejrzeć - bowiem dzień jest zbyt krótki, aby być zapatrzonym jedynie w siebie. Znajdź czas, aby się śmiać - jest to muzyka duszy. Przysłowie Irlandzkie

Miłość rodzi się z niczego, a umiera ze wszystkiego. Alfons Karr

Nie trzeba czekać, aż zdejmą krzyż z naszych ramion, wystarczy się z nim pogodzić, a już jest lżej. Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981)Osłaniamy w Polsce dęby tysiącletnie. Ale by mogły żyć, każda gałązka, która rodzi dziś owoc, musi wyrastać z pnia. Podobnie jest z Narodem. Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981)

To więcej niż zbrodnia, to błąd. Napoleon Bonaparte

Czas trwania posiedzenia wzrasta do kwadratu liczby osób na nim obecnych. Prawo Shanahana

Wszystko, co potępiamy u innych, znajdziemy we własnej duszy. Seneka Młodszy (właśc. Lucius Annaeus Seneca, zw. Filozof, 4 p.n.e. ? - 65 n.e)

Kto wysoko lata ten nisko upada. Przysłowie ludowe

Mówić dobrze może tylko ten, kto myśli rozumnie. Cyceron


Komentarze
Polityka Prywatności