Przyjęcie przysługi przyjaciela jest uczynieniem mu przysługi.

Odpowiedzialność jest wygodna, spoczywa chętnie na takich, co są nietykalni. Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)

Liberte, egalite, fraternite. Wolność, równość, braterstwo. - hasło Wielkiej Rewolucji Francuskiej, także umieszczone w konstytucji 1848r. , figuruje na francuskich budynkach publicznych

Maiorque videtur et melior vicina seges - i lepsze, i większe wydaje się zboże sąsiada.

Wszystkim wzgardził, kto już wzgardził śmiercią. Seneka Młodszy

Nauka nie buduje mostów nad przepaściami myśli, lecz po prostu stoi jako tablica ostrzegawcza. Karl Kraus

W kontemplacji patrzymy na Niego w milczeniu, w medytacji pytamy Go, co należy robić, myśleć, mówić, aby być Mu posłusznym. Karol de Foucauld

Cynikiem nazywamy takiego człowieka, co zna cenę wszystkich rzeczy, a nie zna wartości żadnej z nich. Oskar Wilde (1854-1900)

Nie ma sztuki nowoczesnej - jest tylko dobra lub zła sztuka. Stanisław Szukalski (1893-1987)

Poleruje się cnota przy kłopocie. Mikołaj Rej

Każde pokolenie powinno zdawać sobie sprawę, iż wolność nie polega na tym, żeby robić, co nam się żywnie podoba, ale na prawie do robienia tego, co należy. Jan Paweł II (Karol Wojtyła, ur. 1920)


Komentarze
Polityka Prywatności