Vulnerant omnes, ultima necat - wszystkie ranią, ostatnia zabija (o godzinach, napis na wieżach zegarowych). (o godzinach, napis na wieżach zegarowych). (o godzinach, napis na wieżach zegarowych)
Usus est optimus magister - praktyka (doświadczenie) jest najlepszym nauczycielem. Cyceron
Ten jest najmędrszy, kto zna najwięcej głupstw, a najmniej ich popełnia. S. Witwicki
Głuchy najbardziej ten, co nie chce słuchać.
Łajno dla łajna to fajna ferajna. Jan Sztaudynger
Rzadko na moich wargach - Niech dziś to warga ma wyzna - Jawi się krwią przepojony, Najdroższy wyraz: Ojczyzna. Jan Kasprowicz (1860 - 1926)
Jeśli nauczymy się śmiać z samych siebie, nigdy nie zabraknie nam rozrywki. Jan Budziaszek
Intelligence is like a river - the deeper it is, the less noise it makes - inteligencja jest jak rzeka - im jest głębsza, tym mniej robi hałasu.
Tak jak czymś naturalnym jest wierzyć w wiele rzeczy bez dowodów, tak też naturalnym jest wątpić w wiele innych wbrew dowodom.
Gdy ludzie są radośni, zawsze są wtedy dobrzy, ale jeśli są dobrzy, rzadko się radują. Anthony de Mello (1931 - 1987)
Im bardziej się śpieszę, tym bardziej nikt mi nie chce ustępować z drogi. Plaut