Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki. Agrippa von Nettesheim, właśc. Heinrich Cornelius (1486-1535)

Piękność, gdy najbardziej rozebrana, jest najlepiej ubrana. P. Fletcher

Gdy serce raz zostało zdobyte, rozum wyrzucono za drzwi. George Sand

W domu powieszonego nie mówi się nawet o krawacie. Włodzimierz Scisłowski

Słowa przystoją kobietom, mężczyznom - czyny.

Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem. Sakaguchi Ango

Satius enim esse impunitum relinqui facinus nocentis quam innocentem damnari - lepiej pozostawić bezkarnym występek zloczyńcy, niż skazać niewinnego.

Religijny fanatyk to człowiek, który tak ukochał Boga, że zapomniał o bliźnim.

Nie wahaj się! Bywa, że trzeba wierzyć przeczuciom. Nawet eksperci czasem się mylą. Zgodnie z prawami aerodynamiki trzmiel nie może latać. Chyba nikt mu tego nie powiedział. [99] H. Jackson Brown, - P S Kocham Cię

Jeśli coś wydaje się łatwe, jest trudne. Jeśli coś wydaje się trudne, to jest niewykonalne, a jeśli coś wydaje się niewykonalne to potrafi to wykonać moja teściowa i to bez pomocy komputera. Z praw Murphy'ego

Grammatici certant et adhuc sub iudice lis est - uczeni się spierają i sprawa jest wciąż nierozstrzygnięta. Horacy


Komentarze
Polityka Prywatności