Samobójstwo jest tą ostatnią rezerwą, tą ostatnią linią obronną, stanowiąca dla nas rękojmię, że poniżej pewnego poziomu poniżenia, upokorzenia, rozbicia wewnętrznego itp. nic i nikt nas zepchnąć nie może. Świadomość, że zawsze można popełnić samobójstwo, to nasze kryte tyły w walce życiowej. Zupełnie inaczej można się wtedy ustosunkować do każdej sprawy, życie nie tylko jest spokojniejsze, ale i o wiele piękniejsze. Henryk Elzenberg

Stare przesądy budzą śmiech, nowe - grozę.

Ad exemplum - dla przykładu.

Przypadków nie ma, to, co jawi się nam jako ślepy traf, pochodzi właśnie z najgłębszych źródeł. Fryderyk von Schiller (1759 - 1805)

Kobieta i szkło zawsze w niebezpieczeństwie. J. Bourchier

Kobieta ukryje miłość przez czterdzieści lat, ale nie potrafi ukryć złości i gniewu. Przysłowie arabskie

Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić. Św. Augustyn

Nic nigdy nie zostało zbudowane w zaplanowanym czasie, lub zgodnie z kosztorysem. Prawo Cheopa

Cel uświęca środki. Thomas Hobbes

Nosce te ipsum! - Poznaj siebie samego

Concordia res parvae crescunt, discordia vel maximae dilabantur - zgodą rosną małe sprawy, niezgodą choćby największe upadają. (Zgoda buduje, niezgoda rujnuje). (Zgoda buduje, niezgoda rujnuje)


Komentarze
Polityka Prywatności