Pierwsza miłość jest jak piętka świeżego chleba. Marta Teresa

Modlitwa zbliża człowieka nie tylko do Boga ale i do drugiego człowieka. Władysław Kluz

Jak bardzo trzeba być mądrym, by zawsze być dobrym! Marie van Ebner-Eschenbach

Nie można się najeść więcej niż do syta. Georg von Schlieben

Bez wątpienia byłbym chrześcijaninem, gdyby chrześcijanie byli nimi przez 24 godziny na dobę. Mahatma Gandhi

Byłoby lato dłuższe, żeby nie zima. Przysłowie polskie

Przyjaciół kochamy dla ich wad, bo lubimy, gdy ktoś też ma wady. Aleksander Fredro (1793-1876)

Non nova, sed novae - nie nowa rzecz, ale w nowy sposób przedstawiona, nie jest to rzecz nowa, ale w nowy sposób podana.

Często należy upominać swe serce, by pamiętało, że odejdą jego ukochania, że nawet już odchodzą. Przyjmując dary Losu, pamiętaj, że dano ci je bez gwarancji. Seneka Młodszy (właśc. Lucius Annaeus Seneca, zw. Filozof, 4 p.n.e. ? - 65 n.e)

Milczenie jest często najmądrzejszą rzeczą jaka możesz powiedzieć.

A są rzeczy, których nie sposób zdobyć nawet magia. I są dary, których nie wolno przyjąć jeśli nie jest się w stanie odwzajemnić ich. . . czymś równie cennym. W przeciwnym razie taki dar przecieknie przez palce, stopi się niby okruch lodu, zaciśnięty w dłoni. Zostanie tylko żal, poczucie straty i krzywdy. . . A. Sapkowski


Komentarze
Polityka Prywatności