Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Narody nie mają uczuć, tylko interesy. Charles de Gaulle
Mało jest kobiet uczciwych, które nie byłyby znudzone swoją cnotą. Francois de La Rochefoucauld (1613-1680)
Najczystsze wino leją nam politycy. Bez domieszki prawdy. Gabriel Laub
Burza i napór. (Sturm und Drang) Maximilian von Klinger (1752 - 1831)
Czas jest tylko szczególną formą przestrzeni. Herbert George Wells
Kto jest bohaterem? Ten, kto z wroga czyni przyjaciela. Talmud
Superficies solo cedit - to, co na powierzchni, przypada gruntowi (właścicielowi gruntu). (właścicielowi gruntu). (właścicielowi gruntu)
Modlitwa jest zwróceniem się ku przyszłości. Gerhard Ebeling
Kobieta jest czyśćcem dla sakiewki, rajem dla ciała i piekłem dla duszy. Włoskie
Wielu ludzi kupuje honor za pieniądze. Dosso Dossi
Oczekiwanie na szczęście jest motorem życia ludzkiego. Antoni Makarenko
Grafoman pisze byle jak o pięknych rzeczach, talent - pięknie o byle czym.
Jest naturą kobiet nie kochać nas, kiedy je kochamy, a kochać, gdy my ich nie kochamy. Saavedra Miguel de Cervantes (1547-1616
Dla człowieka, podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tyko jedno.
Porządnymi ludźmi nazywa się zazwyczaj tych ludzi, którzy postępują tak, jak wszyscy inni. Anatol France (właśc. Francois Anatole Thibault, 1844-1924)
Nie kocham cię za to kim jesteś, ale za to jaki jesteś kiedy przebywam z tobą. Gabriel Garcia Marquez
Człowiek - produkt uboczny miłości. Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966)
Lenie zawsze mają ochotę coś robić. Vauvenargues Luca De
Człowiek, który ma odwagę wziąć odpowiedzialność za samego siebie, na ogół szybciej się starzeje niż ten, który tę odpowiedzialność przerzuca na otoczenie. Antoni Kępiński (1918-1972)
Jeżeli będziemy mądrze wybierać między tym, o co warto walczyć, a tym, co nie ma znaczenia, o wiele częściej będziemy wygrywali naprawdę ważne dla nas bitwy. Richard Carlson: Nie zadręczaj się drobiazgami

Cytaty i Aforyzmy

Nie poddawaj się rozpaczy. Ona nie pozwala rozmawiać z sercem. Paulo Coelho


Komentarze
W kolekcji zegarków Michael Kors na jesień-zimę 2014 mocnym akcentem są zegarki z rzymskimi cyframi - eleganckie, klasyczne przywołujące na myśl czasomierze z początku ubiegłego wieku. Pojawiają się zarówno w linii męskiej jak i damskiej, w towarzystwie stalowych – złotych i srebrnych bransolet.
Jesienią pogoda bywa kapryśna. Przed wyjściem z domu trzeba dobrze zastanowić się co na siebie założyć. Buty muszą być nie tylko przystosowane do warunków pogodowych, ale też pasować do wybranego stroju i Twojego stylu. Dziś przedstawiamy zestawienie propozycji obuwniczych na ten sezon w pięciu rodzajach: botki, szpilki, trapery, kozaki i buty sportowe. Wybór jest naprawdę szeroki, dzięki czemu w każdej kategorii znajdzie się coś dla Ciebie.

Kurtki wyposażone w wiatroszczelną, oddychającą i nieprzepuszczającą wody membranę to tegoroczna, jesienna propozycja marki McKinley. Okrycia na pewno sprawdzą się podczas wycieczek w góry. Tym bardziej, że posiadają system 3w1. Kolekcja trekkingowych kurtek dostępna jest w salonach sieci sprzedaży INTERSPORT w promocyjnych cenach.
Efektowne, satynowo-matowe paznokcie to hit tego sezonu! Dlatego tej zimy koniecznie zadbaj o manicure w nasyconych, metalicznych kolorach z jednoczesnym matowym finałem.
Kosmetyki pielęgnacyjne powinny mieć naturalne, bezpieczne formuły oraz pozytywnie wpływać na piękno oraz zdrowie naszej skóry. Tymczasem w składzie większości produktów z drogeryjnych półek znajdują się składniki, o których można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że są bezpieczne.
W dniach 22-26 października w Łodzi odbyła się XI edycja największego wydarzenia modowego w Polsce - Fashion Week Poland - którego partnerem i kreatorem makijażu w tym roku była marka Eveline Cosmetics.
ANTYKONCEPCJA - najczęściej czytane
Obecnie w Polsce wszystkie tabletki antykoncepcyjne zawierają hormony i z tego powodu sprzedawane są wyłącznie na receptę. Jednak w przyszłości może to ulec zmianie...
Amerykanki i Europejki coraz częściej sięgają po antykoncepcję długoterminową, bo jest bardziej skuteczna i bezpieczna, jednak wiedza Polek o tej metodzie wciąż jest niestety niewielka.
Seks i miłość - najczęściej czytane
"Jak 'to' robią za kręgiem polarnym?" to pytanie, które często słyszy się w trakcie imprez, szczególnie tych bardziej zakrapianych, gdy inne głęboko filozoficzne tematy zostaną już szczegółowo omówione.
Każdy chce mieć udane życie seksualne. Jego częstotliwość zmienia się wraz z wiekiem i stażem związku. Zdecydowanie zmienia się, kiedy na świecie pojawiają się dzieci. Ale czy wiecie, kiedy seksu jest za mało, a kiedy za dużo?
Być kobietą - najczęściej czytane
Postanowiłaś zapuszczać włosy? Na pewno chciałabyś aby były długie, lśniące i mimo braku regularnego obcinania wyglądały zdrowo, bez rozdwojonych lub połamanych końcówek i matowości. Ekspert Noble Health Agnieszka Owczarek radzi na co zwrócić uwagę, aby włosy rosły szybko i aby utrzymać je w dobrej kondycji.
Pielęgnacja włosów w okresie jesienno-zimowym jest równie ważna, co latem. Często jednak wydaje się nam, że skoro słońce już nie praży, naszym włosom nic złego nie może się stać. Tymczasem nagła zmienia temperatur, przechodzenie z ogrzewanych pomieszczeń na chłodne powietrze sprawiają, że szybko osłabiają się i łamią. – Aby temu zapobiec, trzeba je odżywiać od środka (odpowiednią dietą) i od zewnątrz (odżywką) – mówi Oskar Bachoń hair&make-up designer.