Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Biada temu, kto ma rację!
Spiritus promptus, caro autem infirma - duch ochoczy, ale ciało słabe.
Geniusz to 1 procent wzlotu i 99 procent potu. Thomas Alva Edison (1847-1931)
Rząd demokratyczny jest mocny na tyle, na ile czujne jest sumienie narodu. Charles W. Tobey
Scribendi recte sapere est et principium et fons - początkiem i źródłem dobrego pisania jest mądrość. Horacy
Ad fundum - do dna (podczas spełniania toastu). (podczas spełniania toastu). (podczas spełniania toastu)
Milcz albo mów coś lepszego od milczenia. Eurypides
Każdy wierzący nosi w sobie i wokół siebie zmartwychwstanie jako źródło. Christian Schutz
Pycha - to karłów zbuntowanych siła. Wawrzyn jej zwycięzców - na krótko - wawrzynem. Zygmunt Krasiński
Więcej ludzi utonęło w kieliszku niż w morzu. Francois de la Rochefoucauld
Ilekroć ktoś mówi: Chcę co pomóc, trzymaj się za portfel. Winston Groom
Niezawodnie bardzo imponujące, bardzo szanowne i bardzo perspektywiczne jest to słowo: konieczność. A przede wszystkim wygodne. Daje jakąś złudę pewności wśród chaosu. Uspokaja. Zdejmuje odpowiedzialność. Udaje, że wszystko, choćby było najgorszym, jest przynajmniej w porządku. Jest najsubtelniejszym sposobem samobójstwa. A przy tym ma taki dźwięk spiżowy, nieubłagany. Karol Irzykowski
Ten, którego myśl nie wybiega daleko, zobaczy udrękę z bliska. Konfucjusz
Płytkie strumienie robią najwięcej hałasu. Przysłowie angielskie
Gdyby ludzie myśleli o tym, co mówią, to nie mówiliby tego, co myślą.
Spomiędzy dwóch ludzi, którzy nie mają doświadczenia Boga, ten, który przeczy Jego istnieniu, jest być może najbliżej Niego. Simone Weil
Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy. Charles Chaplin
Człowiek nie jest aniołem ale winien być istotą kulturalną. Adolf Rudnicki
Domi suae quisque rex - (każdy dla siebie) w swoim domu królem.
Qui scribit, bis legit - kto pisze, dwa razy (podwójnie) czyta.

Cytaty i Aforyzmy

Nie poddawaj się rozpaczy. Ona nie pozwala rozmawiać z sercem. Paulo Coelho


Komentarze
Kolekcja damska Lee wpisuje się w letnią paletę kolorów: dominują żywe tonacje błękitu z białymi przetarciami, jaśniejszymi i bardziej odważnymi efektami sprania inspirowanymi odcieniami nieba w lecie: miejscowe rozjaśnienia przypominające zachmurzone niebo i zdobienia w formie subtelnych smug farby.
Ciepły beż, pudrowy róż, biel, jasna szarość, a także mięta, cytryna oraz delikatna truskawka – te kolory powinny zagościć w naszej szafie tej wiosny. Sukienki, spódnice, bluzki i bieliznę w tych odcieniach można znaleźć w wiosenno-letniej kolekcji Gatta. Już dziś postaw na pastelową wiosnę!
Nawet najprostszy strój zyska niepowtarzalny charakter, jeśli zostanie wzbogacony o biżuterię. To ona nadaje smak stylizacji, reprezentuje nasz charakter, dlatego warto dobierać ją uważnie. Naturalne, szlachetne materiały i precyzja wykończenia świadczą o jakości.
Pękające pięty to dolegliwość, z którą boryka się wiele kobiet. To problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Najczęściej dostrzegamy go jednak wtedy, gdy na dworze robi się ciepło i zaczynamy nosić odkryte obuwie. Sucha i zrogowaciała skóra nie prezentuje się dobrze nawet w najmodniejszych sandałkach. W walce z tą trudną dolegliwością bardzo ważna jest cierpliwość i konsekwencja, przejawiająca się w regularnej pielęgnacji nie tylko w specjalistycznym gabinecie, ale i w warunkach domowych.
Bordowo – brązowy, pasujący do każdego typu urody kolor Marsala, został ogłoszony najmodniejszym odcieniem roku 2015. W tym sezonie będzie królował zarówno w modzie i designie, jak i w makijażu czy na paznokciach. Marka Delia Cosmetics podążając za światowymi trendami, stworzyła nową kolekcję utrzymaną w tonacji Marsala.
Rozdwajające się, kruche i łamliwe paznokcie, pojawiające się przebarwienia i suche skórki to sygnał, że nasze paznokcie potrzebują intensywnej pielęgnacji. Domowe sposoby nie zawsze wystarczą by dostatecznie je odżywić i przywrócić im piękny wygląd. Marka INGRID proponuje zastosowanie miesięcznej kuracji z odżywiającymi preparatami, które zostały przygotowane, aż w 7 wariantach.


Konferencja studencka


"Dokąd zmierza świat"


•  NAPISZ REFERAT


•  ZAPREZENTUJ GO


•  WYGRAJ 500 ZŁ


Zgłoszenia do

29 marca!


Seks i miłość - najczęściej czytane
"Jak 'to' robią za kręgiem polarnym?" to pytanie, które często słyszy się w trakcie imprez, szczególnie tych bardziej zakrapianych, gdy inne głęboko filozoficzne tematy zostaną już szczegółowo omówione.
W każdej dziedzinie, aby osiągnąć sam szczyt, należy trenować – dotyczy to również miłosnych igraszek, gdzie sformułowanie „szczytowanie” nabiera podwójnego znaczenia. Trening czyni mistrza, ale takie samo znaczenie jak ilość orgazmów ma ich jakość. Wierzymy, że Twój seks jest dobry – uważamy jednak, że zasługujesz na fantastyczny!
ANTYKONCEPCJA - najczęściej czytane
Obecnie w Polsce wszystkie tabletki antykoncepcyjne zawierają hormony i z tego powodu sprzedawane są wyłącznie na receptę. Jednak w przyszłości może to ulec zmianie...
Amerykanki i Europejki coraz częściej sięgają po antykoncepcję długoterminową, bo jest bardziej skuteczna i bezpieczna, jednak wiedza Polek o tej metodzie wciąż jest niestety niewielka.
Być kobietą - najczęściej czytane
Czasem wystarczy mała zmiana, by twoja fryzura ze zwyczajnej stała się modna. W tym sezonie kluczowa jest długość włosów, kształt grzywki, miękkie cięcia i naturalność. Jak to zastosować w praktyce, wyjaśnia ekspert – Hair and Make-up Designer Oskar Bachoń
Lato to pora roku, na którą większość z nas czeka zawsze z wielką niecierpliwością. Nic tak przecież nie poprawia nastroju, jak słoneczny i ciepły dzień. Bez słońca nie byłoby życia, jednak trzeba być świadomym, że promieniowanie słoneczne ma również negatywne działanie. Odbija się ono przede wszystkim na naszym zdrowiu i jest głównym czynnikiem przyśpieszającym procesy starzenia skóry. Czy można się przed nim uchronić i już tego lata rozpocząć bezpieczne plażowanie?